Digital Stack

Viitorul forței de muncă începe astăzi. Cum ne pregătim?

Forța de muncă se schimbă în fața ochilor noștri, pe măsură ce noile tehnologii transformă economia și necesită abilități diferite: abilități digitale, dar și abilități cognitive sofisticate sau cele legate de inteligența emoțională și socială.

Într-un moment în care majoritatea angajaților lucrează de la distanță, iar digitalizarea și dezvoltarea competențelor se accelerează, adaptarea la noile cerințe a pieței muncii trebuie să fie mai rapidă ca niciodată.

Cum s-au adaptat angajații la schimbările provocate de pandemia COVID-19?

Cum reacționează organizațiile și liderii de resurse umane la implicațiile acestor schimbări atunci când au o dublă provocare: să obțină rezultate imediate, dar și să contribuie la dezvoltarea angajaților?

https://economie.hotnews.ro/stiri-blogul_pwc_romania-24424043-webinar-miercuri-ora-15-viitorul-pietei-muncii-incepe-azi-cum-pregatim.htmAflați mai multe detalii despre acest subiect pe 18 noiembrie 2020, la emisiunea web „Viitorul forței de muncă începe astăzi. Cum ne pregătim? ”Organizat de PwC România, Dora – Happy Recruiter și The Informal School of IT, prin divizia sa de afaceri – Digital Stack.

Vorbitori:

Oana Munteanu, Senior Manager, People & Organization, PwC România
Călin Ștefănescu, cofondator și CEO, Happy Recruiter
Carmen Ciulacu, Director General, Digital Stack
Bogdan Popescu, jurnalist, producător de emisiuni radio (moderator)

Evenimentul va fi transmis în direct pe www.hotnews.ro.

Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Urmareste-ne pe
Ramai la curent cu ultimele noutati de la DIgital Stack.
Ultimele postari

Postari similare